• Road

1. Oferta mieszkania

Wybór mieszkania/domu to jedna z ważniejszych decyzji w Państwa życiu. Należy wziąć pod uwagę lokalizację, metraż, stan mieszkania. Wybór nowego „M” od Dewelopera nie wiąże się z dodatkowymi kosztami pośrednika nieruchomości. Dodatkowym atutem zakupu mieszkania/domu od Dewelopera jest gwarancja na elementy, z którego jest zbudowany budynek oraz na wszelkie roboty wykonane wewnątrz i na sprzęty w nim zamontowane.

2. Zdolność kredytowa

Doradca kredytowy w biurze Domów Dolnośląskich udzieli Państwu wszelkich informacji dotyczących Państwa zdolności kredytowej. Należy jednak myśleć o niej już dużo wcześniej przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania/domu i nie zaciągać niepotrzebnych kredytów, otwierać limitów na koncie, czy też kart kredytowych, które wpływają na obniżenie zdolności kredytowej. Po zbadaniu zdolności kredytowej przekonają się Państwo, które z wybranych nieruchomości mogą Państwo nabyć.

Również należy wziąć pod uwagę zmieniające się warunku kredytowania zakupu nieruchomości przez instytucje bankowe. Obowiązujące obecnie regulacje stanowią, że banki muszą wymagać od kredytobiorców posiadania nie mniej niż 10 proc. wkładu własnego. W praktyce to oznacza, że ten, kto chce kupić mieszkanie za 300 tys. zł, nie dostanie kredytu większego niż 270 tys. zł. Pozostałe 30 tys. zł, nabywca musi wyłożyć z własnej kieszeni.

Jednak już od początku przyszłego roku te warunki zostaną istotnie zaostrzone. Minimalny wkład własny zostanie podwyższony z 10 do 15 proc. Oznacza to, że kupując w przyszłym roku mieszkanie za 300 tys. zł, trzeba będzie mieć 45 tys. zł własnych środków.

Ten kto nie ma takich pieniędzy, powinien się pospieszyć, aby sprawę kredytu i kupna mieszkania załatwić jeszcze w tym roku.

Czytaj Więcej Gazeta Wyborcza – Wkład własny przy zakupie mieszkaniaWkład

3. Umowa przedwstępna

Po wyborze mieszkania/domu i zbadaniu zdolności kredytowej należy podpisać umowę przedwstępną lub deweloperską w biurze Dewelopera lub u notariusza. Przy wyborze mieszkania\apartamentu\domu posiadającego pozwolenia na użytkowanie, będzie to umowa przedwstępna. Natomiast przy wyborze apartamentu\domu w stanie surowym,  będzie to umowa deweloperska podpisywana w Kancelarii Notarialnej w Świdnicy.
Przy umowie przedwstępnej\deweloperskiej ustalane są terminy wpłat na zakup mieszkania\apartamentu\domu i zobowiązania nabywcy i dewelopera co do całości transakcji.

4. Kredyt mieszkaniowy

Doradca kredytowy w biurze Dewelopera doradzi Państwu wybór odpowiedniego kredytu i Banku. Po wyborze oferty kredytowej, podpowie jaki komplet dokumentów muszą Państwo zgromadzić i poprowadzi przez procedurę udzielenia Państwu kredytu mieszkaniowego na wybrane przez Państwa własne „M”. Po podpisaniu umowy kredytu mieszkaniowego, zostanie uruchomiona transza kredytu na zakup nieruchomości. Jeżeli będą się Państwo starali o kredyt również na remont, kolejna transza kredytu zostanie uruchomiona po spełnieniu warunków Banku kredytującego.

5. Klucze do mieszkania

Po wpłynięciu na konto Dewelopera większej części kwoty na zakup wybranego przez Państwa mieszkania/domu, zgodnej z podpisaną umową przedwstępną, ustalamy termin odbioru mieszkania i kluczy oraz termin podpisania umowy przyrzeczonej u notariusza.
Podczas przekazania kluczy, podpisujemy protokół zdawczo-odbiorczy, w którym zamieszczamy informacje o nr liczników wodnych, gazowych, elektrycznych (jeżeli są zamontowane) oraz o ich stanach na dzień przekazania, ilości kompletów kluczy przekazanych, i ewentualnych uwagach co do wykonania lokalu/domu.
W trakcie przekazania, otrzymają Państwo karty gwarancyjne do urządzeń zamontowanych w lokalu/domu oraz komplet dokumentacji potrzebnych do zawiązania/przepisania umów z mediami, a także podpisują Państwo Umowę przekazania lokalu, niezbędną do w/w czynności.

6. Umowa przyrzeczona

W ustalonym terminie podpisują Państwo Umowę przyrzeczoną w wyznaczonej przez Dewelopera Kancelarii Notarialnej w Świdnicy i stają się Państwo szczęśliwymi właścicielami lokalu/domu.

Uwagi: W przypadku zakupu mieszkania/domu gotówką, należy pominąć krok 2 i 4.

Adres strony www kancelarii notarialnej: www.notariuszswidnica.pl

NA SKRÓTY:

Polskie Konsorcjum Budowlane tworzą:

Domy Dolnośląskie     Komplakesowa Fabryka Domów       FADOM       KFAD

zamów newsletter
Joomla Extensions powered by Joobi